fbpx

Triki, które zwiększą Twoją pewność siebie


131
113 shares, 131 points
pewność siebie

Ciężkim zadaniem w obecnych czasach jest osiąganie sukcesów bez pewności siebie. Osoby cechujące się dużą śmiałością mają w życiu zdecydowanie łatwiej – nie mają oporów przed próbowaniem nowych rzeczy i przyciągają do siebie nowych ludzi. Jak więc poprawić pewność siebie za pomocą kilku prostych trików?

1. Zadbaj o odpowiednią postawę

Postawa ciała wpływa nie tylko na to, jak postrzegają nas inni, ale także na to jak czujemy się my sami. Zwróć uwagę na swoją postawę w sytuacjach, kiedy potrzebujesz jasno pokazać pewność siebie i dominację. Badania wykazały, że wyprostowana postawa pozwala zwiększyć poziom testosteronu, a jednocześnie zmniejszyć poziom hormonu stresu. Zatem możemy tylko powiedzieć… wyprostuj się!

2. Odpowiednia garderoba poprawi Twoją pewność siebie

Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy bardziej pewni siebie, kiedy czujemy, że wyglądamy dobrze. Staraj się dobierać swoje ubrania w taki sposób, żebyś zawsze czuła się w nich wygodnie i dobrze. W taki sposób mniej będziesz przejmować się tym, co myślą o Tobie inni. Pozbędziesz się jednego z głównych czynników, które zmniejszają poczucie śmiałości.

3. Myśl o sytuacjach, kiedy czułaś się pewnie

Przywoływanie w myślach wspomnień o momentach, kiedy czuliśmy się pewnie, ma pozytywny wpływ na emocje, jakie odczuwamy w danym momencie. W chwilach słabości postaraj się przypomnieć sobie odczucia, jakie towarzyszyły Ci w takich okresach. Możesz także spróbować wypisać je na kartce, telefonie lub komputerze. Według badań przeprowadzonych w 2013 roku takie zadanie powinno przywrócić w Tobie poczucie pewności siebie i wyzwolić pozytywne emocje.

4. Skup się na sobie, aby poprawić pewność siebie

Przede wszystkim przestań przejmować się tym, co sądzą o Tobie inni. Skupiając się na sobie i swoich celach Twoja pewność siebie powinna się zdecydowanie poprawić. Zadbaj nie tylko o nastawienie psychiczne, ale także o swój wygląd. Zwróć uwagę na punkt pierwszy i drugi tego artykułu. Możesz też poprawić swój uśmiech – śnieżnobiałe zęby będą nie tylko Twoją wizytówką, ale i pozwolą Ci poczuć się pewniej w kontaktach z innymi ludźmi. Więcej o wybielaniu zębów przeczytasz w jednym z naszych wpisów.


Like it? Share with your friends!

131
113 shares, 131 points

What's Your Reaction?

Zabawne Zabawne
1
Zabawne
Wrr Wrr
0
Wrr
Kocham Kocham
1
Kocham
Ekstra Ekstra
1
Ekstra
Żenada Żenada
0
Żenada
Świat Polek

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Warning: file_get_contents(//cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css): failed to open stream: No such file or directory in /home/server973820/ftp/swiatpolek.pl/wp-content/plugins/hummingbird-performance/core/modules/minify/class-minify-group.php on line 1329