fbpx

Nie poddawaj się! – Sposoby na brak motywacji


129
111 shares, 129 points
motywacja

Wszyscy potrzebujemy odpowiedniej motywacji, czy to do codziennych czynności, czy do większych projektów. Z jej brakiem zmagają się wszyscy, nawet ci, których uważamy za “ludzi sukcesu”. To naturalne, jednak nie zwalnia nas to z szukania drogi do rozpalenia i utrzymania pełnego skupienia na swoich celach. Zestawiliśmy dla was najlepsze sposoby na brak motywacji.

1. Zrelaksuj się

Przychodzi taki moment, że początkowy zapał do pracy przeradza się w natłok myśli pokroju “A co, jeśli mi się nie uda?”, “Czy to ma sens?”. To czas na chwilę dla siebie. Robienie krótkich przerw w pracy nad czymś wbrew pozorom pozwoli Ci na dłuższe utrzymanie koncentracji, a taki odpoczynek da nam zdecydowanego kopa energii i zapału do działania. W tym czasie skup się na sobie – odpocznij, zrelaksuj się. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić – zbyt długa przerwa może sprawić, że całkowicie stracisz tempo i chęć do działania.

2. Wyznaczaj cele

Nie można pytać o sposoby na brak motywacji, jeżeli nie wiemy nawet co chcemy osiągnąć. Dokładnie zaplanuj swoje kolejne kroki i wyznacz dokładne cele. Dużo łatwiej przyjdzie nam praca nad czymś, czego efekty będziemy znać. Daj lekko ponieść się fantazji i stwórz listę ambitnych celów, a szybko zobaczysz, że poprawia to Twoją efektywność.

3. Sposoby na brak motywacji to także plany

Postaw na dokładny plan Twoich następnych ruchów. Pamiętaj, że nawet najbardziej skomplikowane zadania to efekt większej ilości prostych czynności. Usiądź i rozpisz plan tego, co masz do zrobienia. Nagle okaże się, że zadanie, które tak Cię martwiło, jest do zrobienia w moment, a znając nie tylko jego efekt, ale i dokładny przebieg, nie stracisz tak szybko zapału do pracy, ponieważ możesz sprawdzać swój postęp.

4. Utrzymuj tempo

To zasada szczególnie ważna, jeżeli chcesz utrzymać swoja motywację. Każde kolejne zadanie często zaczynamy z ogromnym zapałem do pracy, jednak z biegiem czasu go tracimy przez coraz więcej myślenia o potencjalnych problemach w trakcie jego wykonywania. Dlatego tak ważny jest odpoczynek i relaks, o którym wspomnieliśmy w punkcie pierwszym. Nie możesz jednak przesadzić – nie pozwól, aby przerwy trwały dłużej niż sama praca. Pracuj nad powierzonym Ci zadaniem systematycznie, a nawet malutki krok do celu jest dużo lepszym rozwiązaniem niż jego brak.

5. Sposoby na brak motywacji – Nagradzanie się

Sposób, który zna chyba każdy. Usiądź i pomyśl nad tym, jak możesz się nagrodzić po spełnieniu celu. To już od Ciebie zależy co będzie nagrodą – coś słodkiego? Szybki wyjazd? Taka nagroda pozwoli na chwilę zapomnieć o trudnościach napotykanych podczas wykonywania zadania i zacząć myśleć o tym, czym nagrodzisz się za zdobycie celu. Może chwila przyjemności z sernikiem z naszego przepisu? 😉


Like it? Share with your friends!

129
111 shares, 129 points

What's Your Reaction?

Zabawne Zabawne
0
Zabawne
Wrr Wrr
0
Wrr
Kocham Kocham
0
Kocham
Ekstra Ekstra
0
Ekstra
Żenada Żenada
0
Żenada
Świat Polek

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *