fbpx

Stylowa biżuteria dla mężczyzn – nie tylko zegarki


136
118 shares, 136 points

Obiegowe skojarzenia na temat biżuterii męskiej to na ogół myśli o zegarku oraz obrączce. Nie jest to do końca zgodne z aktualną modą. Dzisiejszy mężczyzna ma do wyboru całkiem spory wachlarz dodatków z metali szlachetnych, które różnią się zasadniczo od biżuterii damskiej. Na co może zdecydować się współczesny elegant? Przede wszystkim na wyroby takie jak spinki do mankietów lub krawata, sygnety oraz bransoletki i naszyjniki.

Spinki do mankietów lub krawata

To specyficznie męskie dodatki, bardzo podnoszące stylizację. Często mające charakter wyrobu jubilerskiego. Mogą być zdobione lub mieć gładką fakturę. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie mankietów i krawata na właściwym miejscu.

Spinki do mankietów zastępują po prostu guziki, występujące w tradycyjnym, codziennym wydaniu koszuli. Aby można było skorzystać z tego atrakcyjnego drobiazgu, należy posiadać koszulę o specjalnych mankietach, nazywanych „francuskimi”. Zamiast guzika – w takim mankiecie znajduje się drugi otwór, pozwalający na umieszczenie spinek. Mankiety występują zasadniczo w dwóch odmianach: pojedynczej oraz podwójnej, uchodzącej za bardziej wytworną.

Spinki do krawata – poza niewątpliwymi walorami estetycznymi – mają też ogromne znaczenie praktyczne. Pozwalają utrzymać tę część garderoby w odpowiednim porządku. Każdy rodzaj spinek może być wykonany z metali szlachetnych, najczęściej złota lub srebra.

Sygnety

Dawniej, sygnet był rodzajem męskiej biżuterii, zarezerwowanym dla najbogatszych arystokratów – często ozdobionym herbem danej rodziny. Dziś, gdy dawne podziały klasowe już nie obowiązują, nie ma tak ekskluzywnego charakteru, jak w minionych epokach. Aktualnie wiele różnych modeli można nabyć zwyczajnie u jubilera. Dzisiejsze sygnety mają postać masywnych pierścieni, zwykle ozdobionych u szczytu kamieniem szlachetnym lub półszlachetnym.

Jeżeli szukamy stylowego uzupełnienia męskiego stroju na elegancki wieczór – doskonale może sprawdzić się np. złoty sygnet z onyksem. Uniwersalna czerń tego kamienia doskonale skomponuje się z ciemną marynarką lub garniturem.

Bransoletki

Bransolety męskie charakteryzują się na ogół mniejszą subtelnością fasonu niż te, które przeznaczono dla kobiet. Najczęściej na rynku pojawiają  się obecnie modele w całości wykonane z litego metalu (również szlachetnego) lub wersje w postaci masywniejszych łańcuszków. Jeżeli szukamy czegoś na codzienne okazje, warto zainwestować w srebrne bransoletki męskie .

Możliwe jest też połączenie tych dwóch wariantów: czyli łańcuszek o większych oczkach z blaszką. Dobrym pomysłem na uzupełnienie takiego wydania bransolety męskiej może być wygrawerowany tam napis lub podobizna kogoś bliskiego.

Srebrne bransoletki męskie – nieco tańsza alternatywa

Ze względu na swoją masę, tego typu dodatki nie zawsze są wykonane z drogich metali szlachetnych. Najczęściej na rynku można spotkać srebrne bransoletki męskie lub wykonane ze stali. Obecnie wielu Panów lubi ubierać się na czarno – srebro, ze swoim metalicznym połyskiem i nie narzucającą się barwą – znakomicie wpisuje się we współczesny męski casual.

Stylowe srebrne bransoletki męskie to rozwiązanie nie tylko czysto modowe. Inwestycja w metal szlachetny to zawsze pewna – choćby niewielka – lokata kapitału, co może okazać się zbawienne w kryzysowej sytuacji.

Zależnie od sytuacji, do której przygotowujemy konkretną stylizację, będziemy naturalnie szukać innych rozwiązań, pomysłów oraz – dodatków. Biżuteria męska, zdecydowanie różniąca się od tej, przeznaczonej dla kobiet (przede wszystkim ze względu na fason i styl wykonania) to ważny element przy komponowaniu stroju i nie należy go lekceważyć.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Marko


Like it? Share with your friends!

136
118 shares, 136 points

What's Your Reaction?

Zabawne Zabawne
0
Zabawne
Wrr Wrr
0
Wrr
Kocham Kocham
0
Kocham
Ekstra Ekstra
0
Ekstra
Żenada Żenada
0
Żenada
Świat Polek

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: file_get_contents(//cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css): Failed to open stream: No such file or directory in /home/server973820/ftp/swiatpolek.pl/wp-content/plugins/hummingbird-performance/core/modules/minify/class-minify-group.php on line 1329