fbpx

Kontakt z rodziną – jak odbudować?


119
101 shares, 119 points
jak odbudować kontakt z rodziną
Źródło zdjęcia: Pexels

Kontakt z rodziną jest dla mnie bardzo ważny. Mam na imię Marta, liczę 19 lat i w ciągu tych 19 lat ani razu nie rozmawiałam ze swoim kuzynem Szczepanem, który mieszka niecałe 500 metrów ode mnie.

Mieszkamy w średniej wielkości mieście, praktycznie w samym centrum aglomeracji śląskiej. Oboje wiemy, że jesteśmy kuzynami. Oboje urodziliśmy się w tym samym roku. Często jeździliśmy razem autobusem do tego samego technikum. Siedzieliśmy praktycznie obok siebie i nawet na siebie nie spojrzeliśmy inaczej niż kątem oka, wcześniej upewniając się, że ta druga osoba nie patrzy.

Nie rozmawiamy, bo nasza dalsza rodzina jest ze sobą posprzeczana. Nawet dokładnie nie wiem o co. Codziennie myślę o tym, jak odbudować kontakt z rodziną – a dokładniej z moim kuzynem, lecz nie wiem jak on zareaguje gdybym się z nim skontaktowała. Prawdopodobnie pozytywnie, bo jest tak samo uśmiechniętą i pozytywną osobą jak ja – przynajmniej tak wygląda, bo go nie znam, lecz mimo to bardzo się tego boję.

Dużo podobieństw, a kontakt z rodziną nie istnieje

Po naszych profilach na Instagramie widzę, że jesteśmy bardzo podobni z charakteru. Podróżujemy w podobne miejsca, staramy się zdrowo odżywiać (lecz pizza i burger też się zdarzy) i oboje chodzimy w markowych ubraniach. Mimo, że markowych ubrań jest wiele to my wybieramy i tak te same. Totalnie nieświadomie. Uwielbiamy także zwierzęta – w szczególności psy i koty.

Mimo tak wielu wspólnych zainteresowań nie znajduję w sobie siły, aby odnowić kontakt z rodziną. Totalnie nie wiem co mam robić. Jestem w całkowitej rozsypce. Z jednej strony nawet gdy napiszę i uda nam się skontaktować to co sobie pomyśli nasza rodzina? Zapewne zakaże nam dalszego kontaktu. Z drugiej strony to co jak do niego napiszę a on albo mnie oleje albo pomyśli, że chcę od niego coś więcej poza zwykłą rodzinną znajomością? Wiadomo jak teraz jest. Przez 19 lat nigdy nie rozmawialiśmy i nagle do niego mam napisać? Każdy zdroworozsądkowy człowiek by pomyślał, że coś od niego się chce.

Nie chcę zrujnować mu życia…

Nie chcę zrujnować mu życia moimi fanaberiami o odbudowaniu relacji rodzinnych. On ma dziewczynę, dobrze zarabia mimo iż nie ukończył szkoły i wygląda na to, że bardzo dobrze mu się żyje. Może nawet o mnie nie myśli? Po co ja mu jestem potrzebna? Boję się, że swoimi planami o odbudowaniu z nim kontaktu zrujnuję mu życie…

Proszę, pomóżcie mi! Co robić? Spróbować zapomnieć o temacie czy postarać się o odbudowanie z nim kontaktu? Jeśli odbudować kontakt to w jaki sposób?

Imiona bohaterów ze względu na zachowanie anonimowości zostały zmienione. Jeśli znajdujecie się w podobnej sytuacji, a brakuje Wam motywacji polecamy Sposoby na brak motywacji.


Like it? Share with your friends!

119
101 shares, 119 points

What's Your Reaction?

Zabawne Zabawne
2
Zabawne
Wrr Wrr
0
Wrr
Kocham Kocham
0
Kocham
Ekstra Ekstra
1
Ekstra
Żenada Żenada
0
Żenada
Świat Polek

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: file_get_contents(//cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css): Failed to open stream: No such file or directory in /home/server973820/ftp/swiatpolek.pl/wp-content/plugins/hummingbird-performance/core/modules/minify/class-minify-group.php on line 1329