fbpx

Jesteś słaba psychicznie, jeśli robisz te rzeczy…


136
120 shares, 136 points
Jesteś słaba psychicznie, jeśli robisz te rzeczy

Każdego dnia spotykasz na swojej drodze “ludzi sukcesu”, myśląc jak silna jest ich psychika i jak to wytrzymują. Starasz się udawać, że w Twoim przypadku jest tak samo, prawie sama w to uwierzyłaś, jednak jesteś słaba psychicznie, jeśli robisz te rzeczy…

1. Ukrywasz swoje emocje

Przykrywasz udawanym uśmiechem prawdziwą rozpacz, która tkwi w środku. Próbujesz sobie wmówić, że emocje są dla słabych. To jednak największy błąd – takie kumulowanie w sobie gniewu, strachu czy smutku będzie miało w niedalekiej przyszłości bardzo negatywny skutek.

Ludzie silni psychicznie doskonale wiedzą, że nie wolno igrać z emocjami – potrafią otwarcie przyznać się do strachu, smutku lub płaczu. To one mają często wpływ na podejmowane decyzje, dlatego tak ważne jest ich zrozumienie i umiejętne podejście.

2. Chcesz kontrolować innych

Próba dominacji nad innymi osobami w Twoim otoczeniu daje Ci złudne wrażenie siły psychicznej. Uważasz, że jesteś silna i to właśnie Ciebie powinni słuchać – takie podejście to ogromny błąd. Osoby silne psychicznie skupiają się przede wszystkim na kontrolowaniu samego siebie, co długoterminowo daje zdecydowanie lepsze efekty niż grono poddanych.

3. Jesteś słaba psychicznie, jeśli udajesz pewną siebie

Ukrywanie własnych wad z pewnością nie pomoże Ci w stawaniu się lepszą osobą. Ludzie silni psychicznie stale pracują nad swoją osobowością i starają się naprawiać błędy. Maskując swoją niepewność oszukujesz samą siebie – to nie wpłynie pozytywnie na Twoje życie, a jest oznaką słabości psychicznej. Zamiast powtarzać „Jesteś najlepsza” – pokaż to swoimi czynami.

4. Twierdzisz, że możesz wszystko

Powtarzasz sobie „Nie istnieje nic, co mogłoby mnie powstrzymać”, każdego dnia okłamując samą siebie. Przecenianie własnych możliwości sprawia, że nurkujesz w świecie iluzji, pojawiasz się w bańce, która pewnego dnia pęknie i zakończy się wielkim rozczarowaniem. Ludzie silni psychicznie doskonale wiedzą, że na drodze do celu mogą stać przeszkody, których zwyczajnie nie będą w stanie przeskoczyć.

5. Jesteś słaba psychicznie, jeśli kształtujesz samoocenę na opiniach innych

To znak, że nie doceniasz samej siebie. Ludzie silni psychicznie nie przykładają większej uwagi do opinii innych, bo doskonale wiedzą o swojej wartości. Ty natomiast starasz się stale robić dobre wrażenie, mimo tego, że czasami jesteś już na wykończeniu. Skup się przede wszystkim na sobie, nie pozwól by opinie innych osób miały odbicie na podejmowanych przez Ciebie decyzjach.

Postaw na zmiany i sprawdź też kilka prostych zasad, które zmienią Twoje życie.

Artykuł jest jedynie opinią nad przeprowadzonymi przez nas obserwacjami. Nie jest poradą medyczną.


Like it? Share with your friends!

136
120 shares, 136 points

What's Your Reaction?

Zabawne Zabawne
1
Zabawne
Wrr Wrr
0
Wrr
Kocham Kocham
3
Kocham
Ekstra Ekstra
2
Ekstra
Żenada Żenada
2
Żenada
Świat Polek

One Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Każdy robi choć jedną z tych rzeczy i to wcale nie oznacza słabości. Pisanie artykułu na zasadzie: Jesteś słaba, jeśli… uważam za pozbawione sensu. Jedynym powodem może tu być chęć dowartościowania się autora kosztem innych 👎


Warning: file_get_contents(//cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css): Failed to open stream: No such file or directory in /home/server973820/ftp/swiatpolek.pl/wp-content/plugins/hummingbird-performance/core/modules/minify/class-minify-group.php on line 1329