fbpx

Azjatycka pielęgnacja – dlaczego większość Azjatów nie używa dezodorantu?


162
144 shares, 162 points
azjatycka pielęgnacja
Żródło: brigtside.me

Azjatycka pielęgnacja często nie wymaga używania dezodorantu. Dlaczego? Azjaci na ogół nie posiadają grupy krwi Rh-. Turyści, którzy ulegną tam wypadkowi mają poważny problem, gdyż tamtejsze szpitale nie przechowują tej grupy krwi. Azjaci różnią się od nas na wiele sposobów, a jednym z nich jest właśnie to, że w większości przypadków nie potrzebują dezodorantu, aby pozbyć się przykrego zapachu ciała.

Dowiedz się, dlaczego azjatycka pielęgnacja nie wymaga w większości przypadków używania dezodorantu.

Chodzi o “śmierdzący gen”

Nasze ciało wytwarza bezwonny pot, więc nikt nie rodzi się śmierdzący. W późniejszym etapie życia nasz pot zostaje zaatakowany przez bakterie i stąd ten nieprzyjemny zapach. Niedawno przeprowadzone badanie na Uniwersytecie w Bristolu ujawniło fakt, że to czy Twój pot śmierdzi zależy od genu o nazwie ABCC11.

W początkowej fazie badań twierdzono, że ten gen jest odpowiedzialny tylko za konsystencję woskowiny. W rzeczywistości odkryto, że od około 80 do nawet 95 procent mieszkańców Azji ma suchą woskowinę, podczas gdy Afrykanie i Europejczycy mają ją mokrą. O dziwo to właśnie konsystencja woskowiny związana jest z zapachem pach.

Dlaczego więc azjatycka pielęgnacja nie wymaga używania dezodorantu?

Jak się okazuje azjatycka pielęgnacja nie wymaga używania dezodorantu, gdyż mają wadę genetyczną jaką jest brak genu ABCC11. To sprawia, że ich woskowina jest sucha, więc brakuje substancji, która karmi bakterie.

Europejczycy i Afrykanie nie mają tyle szczęścia, ponieważ tylko około 3% z nich nie posiada tego genu, więc bakterie atakujące pot wytwarzają ten nieprzyjemny zapach.

Dezodorant jednak jest używany w azjatyckiej pielęgnacji?

Jak się okazuje, mimo braku tego genu dezodorant jest wciąż bardzo często używany przez Azjatów w swojej codziennej pielęgnacji. Specjaliści uważają, że dzieje się tak z powodu presji społecznej. Niektórzy z nas przestrzegają wielu różnych niepotrzebnych rutynowych czynności tylko dlatego, że robi tak większość z nas.

Sprawdź również co powie Ci kształt nosa o osobie

Źródło: brightside.me


Like it? Share with your friends!

162
144 shares, 162 points

What's Your Reaction?

Zabawne Zabawne
1
Zabawne
Wrr Wrr
0
Wrr
Kocham Kocham
0
Kocham
Ekstra Ekstra
2
Ekstra
Żenada Żenada
1
Żenada
Świat Polek

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Warning: file_get_contents(//cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css): failed to open stream: No such file or directory in /home/server973820/ftp/swiatpolek.pl/wp-content/plugins/hummingbird-performance/core/modules/minify/class-minify-group.php on line 1329