fbpx

6 rzeczy, które szczęśliwe pary robią przed snem


136
117 shares, 136 points
szczęśliwe pary

Bardzo ważne jest, aby spędzić trochę czasu ze swoim, zanim pójdziecie spać. Nie ma znaczenia, ile czasu macie razem spędzić – godzinę czy kilka minut. Przygotowaliśmy listę kilku prostych, ale bardzo skutecznych rad psychologów. Dowiedz się co szczęśliwe pary robią przed snem.

1. Odłóżcie telefony

Uzależnienie od mediów społecznościowych hamuje uwalnianie oksytocyny w organizmie. Ten hormon jest odpowiedzialny za emocjonalną intymność i więzi. Psychoterapeuta Carol Carey radzi kierować się prostą zasadą: odłóżcie swoje telefony o ustalonej godzinie.

2. Zapomnijcie o pracy

Spróbujcie zapomnieć o pracy i przestańcie sprawdzać służbowy adres e-mail, gdy jesteście w łóżku. O wiele lepiej jest spędzić ten czas razem i odpocząć, aby jutro móc produktywnie pracować. Rozmowa w łóżku łączy pary emocjonalnie, pomaga zapomnieć o problemach i sprawia, że czujesz się zrelaksowana. Unikaj mówienia o pracy, kłopotach finansowych lub czymkolwiek innym, co mogłoby sprawić, że twój partner będzie się martwił.

3. Szczęśliwe pary kładą się spać o tej samej porze

Wiele par nie widuje się przez cały dzień i ma zwyczaj kładzenia się spać o różnych porach. Według psychologa Curta Smitha szczęśliwe pary myją zęby razem i kładą się spać w tym samym czasie. Pomaga im zachować ciepło i intymność ich związku.

4. Szczerze porozmawiajcie

Zwracajcie uwagę na swoje uczucia. Nie musicie znajdować natychmiastowych rozwiązań problemów. Czasami po prostu wystarczy porozmawiać, aby poczuć troskę i wsparcie naszych bliskich. Psycholog Ryan Howes sugeruje, aby kilka minut przed pójściem spać poświęcić na okazanie partnerowi pozytywnych uczuć. Pomoże to zakończyć dzień pozytywnie i sprawi, że poczujecie się lepiej. Ma również pozytywny wpływ na ogólny nastrój.

5. Szczęśliwe pary nie dzielą łóżka ze zwierzętami

Z badań przeprowadzonych przez University of Kansas wynika, że 63% osób, które śpią ze swoimi zwierzętami, nie śpi wystarczająco. Twoje zwierzę nie może spać w nocy i często przeszkadza Ci w zasypianiu. Co więcej, posiadanie zwierzaka w łóżku narusza „zasadę 2″ w sypialni.

6. Nie zapomnijcie o przytulaniu!

Nie zapomnij pocałować swojego partnera przed pójściem spać, a także przytulić go przez kilka minut, gdy już jesteś w łóżku. To bardzo odpręża i budzi pozytywne emocje. Psychologowie są przekonani, że jeśli przytulacie się podczas zasypiania, Wasz związek uwolni się od problemów.


Like it? Share with your friends!

136
117 shares, 136 points

What's Your Reaction?

Zabawne Zabawne
0
Zabawne
Wrr Wrr
0
Wrr
Kocham Kocham
3
Kocham
Ekstra Ekstra
2
Ekstra
Żenada Żenada
1
Żenada
Świat Polek

One Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: file_get_contents(//cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css): Failed to open stream: No such file or directory in /home/server973820/ftp/swiatpolek.pl/wp-content/plugins/hummingbird-performance/core/modules/minify/class-minify-group.php on line 1329